Національна Кінопремія — єдина в Україні премія в галузі кіно, що створена з метою популяризації національного кінематографа та видатних досягнень особистостей, які сумлінно працюють над створенням вітчизняних фільмів. Переможців визначають члени Української кіноакадемії. Головним символом Національної Кінопремії обрана статуетка Золота Дзиґа, що втілює у собі стрімкість, невпинний розвиток та нескінченність.

Подати фільм для участі в Національній Кінопремії можуть будь-які фізичні та юридичні особи, що є авторами твору або володіють достатнім об’ємом майнових прав для подачі та надання дозволу організаторам на використання цього твору у рамках проведення Кінопремії.

До участі в VI Національній Кінопремії приймаються фільми, прем’єри яких відбулися в період з 01 березня 2021 року до 28 лютого 2022 року включно. До участі в VII Національній Кінопремії приймаються фільми, прем’єри яких відбулися в період з 01 березня 2022 року до 28 лютого 2023 року включно. Приймання заявок є безкоштовним та діє до 25 квітня 2023 року включно.

Фільми розглядаються у таких номінаціях:

Найкращий фільм

Найкраща режисерська робота (Премія ім. Ю. Г. Іллєнка)

Найкраща чоловіча роль

Найкраща жіноча роль

Найкраща чоловіча роль другого плану

Найкраща жіноча роль другого плану

Найкраща операторська робота

Найкраща робота художника-постановника

Найкращий сценарій

Найкраща музика

Найкраща пісня

Найкращий повнометражний документальний фільм

Найкращий короткометражний ігровий фільм (Премія ім. Ю. А. Мінзянова)

Найкращий анімаційний фільм

Найкращий короткометражний документальний фільм

Найкращий дизайн костюмів

Найкращий грим

Найкращий звук

Найкращий монтаж

Найкращі візуальні ефекти

Найкращий серіал

Відкриття року (визначається Правлінням та Наглядовою Радою, за умови прийняття рішення про вручення)

Премія за внесок у розвиток українського кінематографа (вибір переможця здійснює Національна спілка кінематографістів України)

Після закриття форм для подання заявок на участь у Національній Кінопремії та оприлюднення довгого списку номінантів буде проведено голосування, що відбувається згідно з Регламентом VI та VII Національних Кінопремій.

Переможці будуть оголошені під час церемонії вручення нагород Національної Кінопремії, що відбудеться у липні 2023 року. Кожен переможець отримає статуетку Золота Дзиґа.