Стати кіноакадеміком

Кожна кандидатура, запропонована на вступ до кіноакадемії, повинна відповідати наступним вимогам у одній з трьох категорій.

01 перша категорія

Представники кіноіндустрії, громадяни України, іноземці, та особи без громадянства, що перебувають на території України на законних підставах, які брали участь у створенні одного і більше повнометражних ігрових фільмів, або трьох і більше короткометражних та/або документальних та/або анімаційних фільмів (починаючи з 1991 р.), що публічно демонструвалися (були в прокаті на території України хоча б тиждень або брали участь в кінофестивалях з історією щорічної діяльності не менше, ніж 5 років, трьох і більше ігрових оригінальних серіалів, що демонструвалися на національному телеканалі у якості автора (сюди входять: сценаристи, режисери, оператори, художники-постановники й композитори), та художника з гриму, художника з костюмів, звукорежисера чи продюсера (в т.ч. виконавчого продюсера), режисера з монтажу. Також членство в Кіноакадемії може бути надано особам, які брали участь у створенні трьох і більше повнометражних фільмів у якості другого режисера, постпродакшен супервайзера, кастинг директора, постановника трюків, піротехніка, художника зі світла (ґафера). Для акторів діють такі умови: участь у головній ролі в одному або більше повнометражних ігрових фільмів, або трьох і більше короткометражних фільмів, участь в ролі другого плану в трьох і більше повнометражних ігрових фільмів або короткометражних ігрових фільмів або трьох і більше ігрових оригінальних серіалів. Члени 1-ї категорії можуть брати участь у заходах кіноакадемії на пільгових умовах, а також мають право голосу у пропорції 1:1.

02 друга категорія

Діячі культури, мистецтва та кіноіндустрії, які зробили суттєвий внесок у розвиток та просування українського кінематографу (сюди входять дистриб’ютори, кінокритики та керівники міжнародних кінофестивалів). Рішення про членство у цій категорії може прийматися Правлінням кіноакадемії або Наглядовою Радою. Членство у 2-й категорії дає право членам кіноакадемії брати участь у заходах кіноакадемії на пільгових умовах, а також надає право голосу у пропорції 1:1.

03 третя категорія

Меценати та спонсори вітчизняного кінематографа, що не мають права голосувати.

Українська кіноакадемія діє згідно з Положенням про членство в Українській кіноакадемії

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, на електронну адресу.

Членство в Українській кіноакадемії засноване на принципі добровільності та є індивідуальним. Кожен кандидат отримає рішення Наглядової Ради Української кіноакадемії щодо членства за I категорією протягом 14 робочих днів, за II та III категоріями протягом місяця.

До функцій членів Кіноакадемії входить:
  • Участь в голосуванні за переможців у номінаціях Національної Кінопремії;
  • ​Затвердження нових напрямків діяльності Кіноакадемії та нових номінацій Кінопремії під час загальних зборів Кіноакадемії;
  • Участь у заходах Української кіноакадемії

ФОРМА ДЛЯ АКАДЕМІКІВ Усі поля форми обов'язкові для заповнення

Контактні дані