Ада Роговцева отримає почесну нагороду "Золота Дзиґа" за внесок у розвиток українського кіно

На Четвертій урочистій церемонії Національної кінопремії “Золота Дзиґа” почесну нагороду за внесок у розвиток українського кінематографа вручать видатній українській акторці театру та кіно Аді Роговцевій.

“У двадцять три роки я отримала звання Заслуженої артистки України. Це було випробування! Переляк! Я розцінила це як аванс і все подальше життя, отримуючи нагороди, сприймаю їх саме так. Роки беруть своє, але хочеться сподіватись, що віддячу вам, люди, і за цей аванс. Дякую, Золота Дзиґо!”, — каже Ада Роговцева.

Творчий доробок актриси за понад 60 років — це більш як 150 ролей в театрі, робота з видатними режисерами, більше 100 теле- та кіноролей, серед яких роботи в картинах “Лісова пісня”,”Салют, Маріє!”, “Вічний поклик”, “Камінний господар”, “Приборкання вогню”, “Море”, “Було в батька три сини”, “Сімейне коло”, “Розплата”,”Два місяці, три сонця”. Актриса працювала з легендарними режисерами кіно – Йосипом Хейфіцем, Леонідом Осикою, Романом Балаяном та ін. Викладала акторську майстерність у Київському інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого, а також в Київському університеті культури і мистецтв.

Ада Роговцева удостоєна Державної премії імені Тараса Шевченка (1981), звання Герой України (2007), Державної премії імені Олександра Довженка за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва (2017). Серед нагород акторки — чотири театральні премії “Київська Пектораль” за найкращу жіночу роль у виставах “Дама без камелій” (1991-1992), “Обдурена” (1997), “Схоже на щастя” (2015), а також за видатний внесок у театральне мистецтво (2004).

У попередні роки почесною нагородою “Золота Дзиґа” за внесок у розвиток українського кінематографа були відзначені: українська актриса театру та кіно Лариса Кадочникова, режисер, сценарист, педагог Вячеслав Криштофович та кінооператор Юрій Гармаш.

Окрім премії за внесок у розвиток українського кінематографа, “Золота Дзиґа” у цьому році вручатиметься в 22 номінаціях. Заявки на участь приймалися до 22-го січня. До довгого списку увійшло 85 кіноробіт. Наразі члени Української кіноакадемії голосують за фільми, які увійдуть до короткого списку претендентів на “Золоту Дзиґу” . Номінанти стануть відомі в березні. Урочиста церемонія вручення Четвертої національної кінопремії “Золота Дзиґа” відбудеться 28 квітня в КВЦ “Парковий”.

Поділитись в Facebook
2020-02-26