Лауреаткою у номінації "Відкриття року" V Кінопремії “Золота Дзиґа” стала режисерка Наталка Ворожбит

Українська режисерка Наталка Ворожбит стала переможницею Національної кінопремії “Золота Дзиґа” в номінації "Відкриття року".

Визначення переможця відбувалось на закритому засіданні Правління та Наглядової Ради шляхом анонімного голосування. Претендентами на премію “Відкриття року” могли стати персоналії, що відзначились видатними досягненнями чи здобутками в українському кінематографі за минулий рік.

Наталка Ворожбит — відома українська драматургиня, режисерка, сценаристка. Написала сценарії до таких фільмів, як “Кіборги” та “Дике поле”, а також виступила шоуранеркою та сценаристкою серіалу “Спіймати Кайдаша”. У 2020 році дебютувала як режисерка із фільмом “Погані дороги”, який отримав нагороду на "Тижні критики" Венеціанського кінофестивалю і три нагороди Національної премії кінокритиків “Кіноколо”.

Враховуючи, що я дебютантка, то будь-яка відзнака має для мене велике значення, це — як великий кредит довіри на наступні роботи. Особливо важливо отримувати нагороди в своїй країні, коли нашу роботу оцінюють найкращі представники кіноспліьноти. Я б хотіла цю нагороду присвятити продюсеру фільму Юрію Мінзянову, який вірив, що робить відкриття і який зробив усе, щоб воно здійснилося”, — зазначила Наталка Ворожбит.

Імена інших лауреатів П’ятої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” будуть оголошені 12 червня під час урочистої церемонії нагородження.

Поділитись в Facebook
2021-06-03