Українська кіноакадемія та House of Europe започатковують співпрацю із Netflix у програмах креативної підтримки творців України

Українська кіноакадемія та House of Europe разом з Netflix започатковують дві ініціативи, які мають допомогти українським творцям в Україні та в усьому світі, які постраждали або були вимушені переїхати через війну, продовжувати та розвивати свою роботу.

Ці дві програми забезпечуватимуть фінансову підтримку та доступ до навчання і експертів для українських кінематографістів на всіх рівнях їхньої кар’єри. Кандидати, які відповідають вимогам, можуть подавати заявки на сайтах House of Europe та Української кіноакадемії з 28 липня.

Програма Української кіноакадемії передбачає:

  • 48 грантів на розробку сценаріїв по 15 тис. доларів кожен для команд досвідчених кінопрофесіоналів із двох осіб (сценариста і продюсера);
  • Ексклюзивні онлайн сесії з міжнародними експертами галузі.

Програма під керівництвом House of Europe забезпечить:

  • Сто стипендій по 1000 євро для творців усіх рівнів;
  • Навчання із процесу кіновиробництва, пост-продакшну та пітчингу від Netflix для професіоналів початкового та середнього рівня.

«Українська кіноіндустрія переживає нелегкі часи, тому надзвичайно важливо, щоб вона продовжувала працювати та розвиватися. Ми віримо, що підтримка кіно- та серіального виробництва в Україні у формі грантів на розробку проектів та зустрічей з міжнародними експертами допоможе індустрії продовжувати розвиватися та навіть сприятиме її подальшому розвитку», – додає Анна Мачух, виконавча директорка Української кіноакадемії.

«Війна вплинула на українських кінематографістів у найважливіших аспектах їхнього життя – і все ж вони залишаються кінематографістами, сповненими ідей та професійних навичок, які світ має побачити зараз, як ніколи. Ця програма допоможе їм відновити або розширити свою професійну діяльність». – говорить Крістіан Дімер, керівник програми House of Europe.

Ініціативи підтримуються Netflix Fund for Creative Equity, глобальним фондом, запущеним на початку 2021 року, який має на меті створити більше можливостей для людей з недостатньо представлених або маргіналізованих спільнот, щоб їхні голоси були почуті.

Заявки Української кіноакадемії оцінюватиме команда провідних українських експертів: Наталія Стрибук (продюсерка), Олеся Лук’яненко (креативна продюсерка), Сергій Зленко (представник України в Eurimages), Алік Шпилюк (кіноексперт, арт-директор Української кіноакадемії), Олексій Гладушевський (продюсер, сценарист), Сергій Буковський (документаліст), Дар’я Бассель (продюсерка, директорка індустрійної платформи Docudays UA), Аліна Горлова (режисерка, сценаристка) та Геннадій Кофман (продюсер, член Правління та Відбіркової Ради Docudays UA).

Кожен український творець, незалежно від свого місцезнаходження, може подати заявку на участь у цих ініціативах через сайт Української кіноакадемії (для отримання грантів на розробку сценарію та зустрічей з експертами) та House of Europe (для отримання стипендій та освіти). За підтримки провідних міжнародних та українських установ творці матимуть можливість розвивати свою кар’єру в кіно- та телеіндустрії.

Про Українську кіноакадемію:

Українська кіноакадемія – це українське об’єднання експертів та професіоналів у галузі кіно та кіновиробництва. Заснована в 2016 році з метою підтримки та розвитку сучасного українського кіно. Станом на 2022 рік Українська кіноакадемія налічує понад 450 кінопрофесіоналів. Українська кіноакадемія з 2017 року проводить престижну щорічну подію – «Золота Дзиґа» — національну кінопремію України, яка вручається за професійні досягнення у розвитку українського кіно. Головним символом Національної кінопремії є статуетка «Золота Дзиґа», яка символізує стрімкий і невпинний розвиток українського кіно.

Про House of Europe:

House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного та творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа та роботі з молоддю. House of Europe фінансує понад 20 програм — стажування, навчальні подорожі, нетворкінг, резиденції та інші форми професійного обміну. Програма підтримує творчу кооперацію та співпрацю між українцями та їхніми колегами з ЄС у галузі культури та креативної індустрії, а також організовує молодіжні табори та студентський обмін між університетами в межах України. Після початку повномасштабної війни Росії проти України House of Europe зібрав 1,5 млн. євро. Goethe-Institut Ukraine керує програмою House of Europe разом із Британською Радою в Україні, Французьким Інститутом в Україні та Чеськими центрами в Україні як партнерами консорціуму.

Про Netflix:

Netflix — світовий лідер серед сервісів для трансляції розважального контенту. Уже 221 мільйон користувачів із платними підписками в більш ніж 190 країнах дивляться телесеріали, документалістику й художні фільми, а також завантажують ігри різноманітних жанрів різними мовами. Підписники можуть дивитися відео без обмежень будь-де, будь-коли й на будь-якому пристрої з підключенням до Інтернету. Почати, призупинити та продовжити перегляд можна коли завгодно - і все це без реклами й зобов’язань.

Поділитись в Facebook
2022-07-28