Список документів для подачі фільмів на 95-ту премію Оскар у категорії Міжнародний повнометражний фільм.

Усі матеріали приймаються з 17 серпня до 31 серпня включно.

Український Оскарівський комітет приймає матеріали виключно в електронному вигляді на Dropbox (за запитом на email a.machukh@uafilmacademy.org) у форматі PDF.

 • Лінк на повнометражний фільм (не менше 40 хвилин) (vimeo з паролем) із точними літературними субтитрами англійською мовою. Діалоги переважно не англійською мовою (більше ніж 50%). Також приймаються документальні та анімаційні фільми.

 • 1 копія фільму без вшитих субтитрів

Матеріали подаються на 35 мм або 70 мм плівці, або в цифровій 24- або 48-кадровій прогресивній копії із мінімальною проекційною роздільною здатністю 2048 на 1080 пікселів, формат зображення джерела відповідає стандарту зображення ST 428- 1:2006 D-Cinema Distribution Master; стискання зображення (якщо використовується) відповідно до ISO/IEC 15444-1 (JPEG 2000); а також файли зображень та звуку, упаковані як пакети цифрових кінотеатрів (DCP) у форматі "SMPTE DCP". SMPTE DCP відноситься до SMPTE ST 429-2:2020 D-Cinema Packaging – DCP Operational Constraints та суміжних специфікацій. (Формат Blu-ray не відповідає вимогам Digital Cinema.)

Аудіо у форматі Digital Cinema Package (DCP), як правило, має мати 5.1 або 7.1 дискретних аудіоканалів. Мінімум конфігурацій для не-моно аудіо мусить мати три канали: Лівий, Центральний, Правий (конфігурація Лівий/Правий неприпустима для театрального показу). Окрім канал-орієнтовного звуку, об'єктно-орієнтований звук може також бути присутнім у вигляді іммерсивного аудіо бітового потоку.

Звукові дані мають бути відформатовані відповідно до стандарту аудіо характеристик SMPTE ST 429-3:2007 D-Cinema Packaging – Sound and Picture Track File, SMPTE ST 428-2:2006 D-Cinema Distribution Master та стандарту зіставлення та маркування аудіоканалів SMPTE ST 428-12:2013 D-Cinema Distribution Master Common Audio Channels and Soundfield Groups. За наявності іммерсивного аудіосигналу дані мають бути відформатовані відповідно до специфікації стандарту SMPTE ST 2098-2:2019 та SMPTE 429-18:2019 D- Cinema Packaging – Immersive Audio Track File та упаковані відповідно до SMPTE 429-19:2019 D-Cinema Packaging – DCP Operational Constraints for Immersive Audio.

Чіткі, точні субтитри англійською мовою обов'язкові. Подаються окремим файлом (closed caption).

 • Захищене паролем посилання на фільм (ТІЛЬКИ ДЛЯ ВНУТРІШНЬОГО ВИКОРИСТАННЯ КІНОАКАДЕМІЄЮ) або 50 DVD-дисків із поданим фільмом без трейлерів або інших сторонніх матеріалів, здатних відтворюватись у 0 / NTSC стандарті DVD-програвача. DVD-диски повинні бути в окремих паперових конвертах і повинні містити тільки назву фільму, тривалість та країну. На етикетках або конвертах DVD-дисків не може бути жодних іллюстрацій, рекламних матеріалів, контактної інформації, назви компанії чи логотипу фільму.

 • Діджитальний медіа пакет.

 • Копія прокатного посвідчення фільму.

 • Копія договорів із кінотеатром (кінотеатрами, кінотеатральними мережами) про те, що фільм було або буде випущено у комерційний прокат в період з 1 січня 2022 року і не пізніше 30 листопада 2022 року, що тривав/буде тривати щонайменше 7 днів поспіль.

 • Фільми, які мали запланований кінотеатральний реліз, але спочатку стали доступні на авторитетних комерційних сервісах стримінгової дистрибуції чи відео на замовлення, можуть претендувати на розгляд у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» 95-х Нагород Академії за умови надання Академії документації (оригінальний(і) документ(и) та переклад на англійську мову) про дати закриття кінотеатру/зали, встановлені урядом, попередньо запланований кінотеатральний реліз та угоди про стримінгову дистрибуцію чи відео на замовлення.

 • Копія звіту про збори фільму, що підтверджує комерційну основу прокату фільму (безкоштовні сеанси не враховуються). Якщо фільм виходить в прокат після 1 жовтня 2022 року, надавати копію звіту про збори не потрібно.

 • Копії документів, що підтверджують громадянство України або постійне проживання в Україні продюсера, режисера, сценариста, виконавців головних ролей, оператора, монтажера, композитора, звукорежисера, художника-постановника, художника по костюмам.

 • Документальна згода від усіх копродакшн партнерів на номінацію фільму від України, якщо фільм було знято у спільному виробництві з іншими країнами, але фільм відповідно до вищевказаних правил має право представляти Україну.

 • Повний список знімальної групи (має відповідати даним, зазначеним у титрах) - українською та англійською мовами.

 • Синопсис фільму - українською та англійською мовами.

 • Фільмографія та нагороди режисера - українською та англійською мовами.

 • Фотографія режисера у високій якості (роздільна здатність не менше 300 dpi).

 • Ключовий промокадр фільму для зображення на сторініці стрімінгу (роздільна здатність не менше 300 dpi).

 • Промопостер фільму, виданий в Україні.

 • Зразок рекламних матеріалів прокату фільму.

 • Підтвердження факту світової прем’єри у міжнародному конкурсі кінофестивалю класу «А», якщо є.

 • Підтвердження призів МКФ класу «А», якщо є.

 • Рецензії на фільм у міжнародних галузевих виданнях Variety, Hollywood Reporter, Screen International, Indiwire, якщо є.

 • Маркетинговий план промо-кампанії фільму у Сполучених Штатах Америки.

 • Підтвердження наявного контракту або договору про наміри із дистриб’ютором у США, якщо є.

 • Підтвердження наявності міжнародного прокатника, дистриб’ютора на інших територіях, якщо є.

 • Скан та оригінал заповненого та підписаного генеральним продюсером списку документів, що подаються разом із фільмом.

Повний текст "Спеціальних правил для категорії "Міжнародний повнометражний фільм" українською доступний за посиланням та в оригіналі на сайті Американської Академії кінематографічних мистецтв і наук

Список документів для подачі фільмів на 95-ту премію Оскар у категорії Міжнародний повнометражний фільм можна завантажити за посиланням.

До складу Українського Оскарівського комітету увійшло 14 осіб, обраних серед членів Української Кіноакадемії. Детальніше.

Український Оскарівський комітет – це незалежне об'єднання професіоналів в галузі кіноіндустрії, створене у 2006 році при “Асоціації продюсерів України”, яка налагодила співпрацю з Американською кіноакадемією кінематографічних мистецтв і наук. Комітет займається щорічним відбором і висуненням фільму від України на здобуття премії «Оскар» в номінації «Найкращий міжнародний фільм». З регламентом роботи Українського Оскарівського Комітету можна ознайомитись за посиланням.