Український Оскарівський комітет – це незалежне об'єднання професіоналів в галузі кіноіндустрії, створене у 2006 році при “Асоціації продюсерів України”, яка налагодила співпрацю з Американською кіноакадемією кінематографічних мистецтв і наук. Комітет займається щорічним відбором і висуненням фільму від України на здобуття премії «Оскар» в номінації «Найкращий міжнародний фільм». З регламентом роботи Українського Оскарівського Комітету можна ознайомитись за посиланням.

СПИСОК ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПОДАЧІ ФІЛЬМІВ НА 96-ту ПРЕМІЮ ОСКАР У КАТЕГОРІЇ МІЖНАРОДНИЙ ПОВНОМЕТРАЖНИЙ ФІЛЬМ

До участі у відборі допускаються фільми, які відповідають таким критеріям:

  • Фільм має вперше бути випущено у прокат у країні подання не раніше ніж 1 грудня 2022 року і не пізніше 31 жовтня 2023 року та публічно демонструватися протягом щонайменше семи днів поспіль у комерційних кінотеатрах. Для того, щоб фільмам було легше відповідати вимогам кінотеатральної демонстрації, Академія дозволить враховувати реліз фільмів за межами країни походження за умови, що фільм кінотеатрально демонструється за межами США та її територій щонайменше сім днів поспіль у комерційному кінотеатрі за сплаченими квитками.

  • Фільми, що в будь-якій версії публічно демонструвалися чи розповсюджувалися поза театральним релізом до їхнього першого кваліфікаційного кінотеатрального релізу, не можуть подаватися на розгляд Кіноакадемії. Позатеатральна публічна демонстрація та розповсюдження включають, проте не обмежуються випадками: телепоказу та показу на кабельному телебаченні, PPV/VOD, розповсюдження DVD копій, розповсюдження на авіалініях, розповсюдження в мережі Інтернет.

Повний текст "Спеціальних правил для категорії "Міжнародний повнометражний фільм" доступний на сайті Американської Академії кінематографічних мистецтв і наук або українською за посиланням.

Український Оскарівський Комітет прийматиме заявки для участі фільмів у відборі на премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм” від України з 11 серпня до 5 вересня включно.

Перелік документів для подачі на участь у відборі на премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв та наук у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм” від України можна завантажити за посиланням.

Заявник має надіслати матеріали відповідно до даного списку до 5 вересня включно в електронному вигляді на email a.machukh@uafilmacademy.org. Про отримання заявки та матеріалів секретар має сповістити заявників відповіддю на лист-заявку.

Український Оскарівський комітет розглядає подані фільми відповідно до Регламенту, який доступний за посиланням.

У разі питань, звертайтеся до секретаря Комітету Анни Мачух – a.machukh@uafilmacademy.org